Kentsel Dönüşüm Kredileri

Bu yazımızda kentsel dönüşüm Kredileri hakkında bilgi vermek istedik. Bilindiği üzere Kentsel Dönüşüm kanunu olarak bilinen Afet Riski Altındaki Alanların Dönüşümü hakkında kanun (6306) kapsamında binalarına deprem risk analizi ve raporu alan ve yapıları riski olarak tescillenen malikler çeşitli bankalardan kredi kullanabilecekler

0
3856

Merhabalar,

Bu yazımızda kentsel dönüşüm Kredileri hakkında bilgi vermek istedik. Bilindiği üzere Kentsel Dönüşüm kanunu olarak bilinen Afet Riski Altındaki Alanların Dönüşümü hakkında kanun (6306) kapsamında binalarına deprem risk analizi ve raporu alan ve yapıları riski olarak tescillenen malikler çeşitli bankalardan kredi kullanabilecekler. Bu krediler en fazla 100.000 TL olup kredilerin yıllık %4 oranındaki faiz kısmı devlet tarafından karşılanacaktır.

Ancak bilindiği üzere ülkemizde kredi kullanamayacak veya kredi için yeterli geliri olmayan vatandaşlarımız da bulunmaktadır. Bu durumda kanunda belirtilen usullere göre kredileri devlet tarafından verilecektir. Ancak verilecek kredi faiz oranı TÜFE artış oranına göre 6 ayda bir revize edilecektir. Bu durumda bilinmelidir ki her 6 ayda bir faiz oranı ve ödenecek faiz miktarı değişebilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here