Riskli Yapıların Tespiti Edilmesine İlişkin Esaslara Yönelik Eğitim Belgeleri Dağıtıldı

Riskli Yapıların Tespiti Edilmesine İlişkin Esaslara Yönelik Eğitim Belgeleri dağıtılmaya başlandı.

0
2807

28 Eylül 2015 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ‘nce yapılan Riskli Yapıların Tespiti Edilmesine İlişkin Esaslara Yönelik Eğitim belgeleri dağıtılmaya başlandı. Eğitime katılan ve sınavlardan başarılı olan Kentsel dönüşüm yetkili firmaların mühendislerine başarı belgeleri verilmektedir. Bu sayede uygulama ve tespitlere yönelik eğitim alan mühendisler vatandaşlara daha iyi ve doğru bilgiler vermeye, dosyaların hazırlanması ve onaylanması sürecinin daha hızlı olması hedeflenmektedir.

Dipu Kentsel Dönüşüm adına sınava katılan İnşaat Y. Mühendisi Özcan ÖZ ‘de sınava katılarak belge almaya hak kazandı. 2012 tarihinden beri sektörde olan ve İstanbul ve Bursa başta olmak üzere bir çok ilde müşterilerine hizmet veren firma adına Sayın ÖZ;

“Sınavlar ve eğitimler önemlidir. Bazı noktalarda daha detaylı bilgiler ve tecrübe gerektirir. Konusunda uzman olan kadromuzla bu tür sınavların olması gerektiğine savunuyoruz. Bilinmelidir ki Kentsel Dönüşüm Yasası ile bir çok hak sahibi ve vatandaş etkilenmektedir. Herkese eşit ve adil bir yaklaşımda bulunmak zorunda olan biz ve bizim gibi yetkili firmalar için bu sınavlar daha büyük önem arz etmektedir. Yeni sürecin tüm firma ve hak sahiperine hayırlı olmasını dileriz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here