Sarıgöl’de Kentsel Dönüşüm

0
2347

Gaziosmanpaşa İlçesi kentsel dönüşüm projeleri ile ilçenin çehresini ve yaşam kalitesini değiştiriyor. Gaziosmanpaşa Belediyesinin 9 yıl önce başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları bugün Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm çalışmaları haline geldi.

Adından daha önce hep olaylarla bahsedilen Sarıgöl mahallesinin 4,84 ha alana sahip kısmında kentsel dönüşüm çalışmaları yapılarak çok özel bir proje ortaya çıkarıldı. bu projede vatandaşların daha huzurlu ve güvenli yaşayabilecekleri bir alan oluşturulurken, Gaziosmanpaşa’nın yeni çehresine yakışır projeler oluşturuldu. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Sayın Hasan Tahsin Usta’nın belediye sitesinde paylaştığı yazısında projenin öenmin ve Gaziosmanpaşa’nın gelişmeye açık bir şehir olduğundan bahsetti.

Sarıgöl kentsel dönüşümün sembolü olacak

İlçe genelinde dokuz yıl önce başlattığımız dönüşüm çalışmaları, bugün İstanbul’un en büyük projesi haline geldi. “Alıştığınız Yerde Yeni Bir Hayat” diyerek sürdürdüğümüz bu çalışmalar neticesinde başladığımız Sarıgöl Kent Konutları da, hızlı inşaat süreci ve modern görünümüyle çok yakında Gaziosmanpaşa’nın sembollerinden biri haline gelecek. Dönüşüm sürecinin ardından Gaziosmanpaşa, sadece bölgesinde değil tüm Türkiye’nin imrenerek baktığı bir kent olacak.

Sadece Gaziosmanpaşa’da değil, Türkiye’nin hemen her bölgesinde şehirleşme açısından sıkıntılar yaşanıyor. Otomobiller sokağa bırakılıyor, çocuklar da her an her dakika tehlike altında sokaklarda oynuyor. Deprem bölgelerinde de kimse dile getirmese de bir endişe hâkim. Herkesin özlemi; sağlam, güvenlikli, altında otoparkları olan, bahçesinde oynanabilen, girenin çıkanın kontrol edildiği binalarda yaşamak. Yerel yönetim temsilcileri olarak bizler de Kentsel Dönüşüm’e bu açıdan bakıyoruz. Beş sene içerisinde Gaziosmanpaşalılar, modern bir şehirde yaşadığını hissetmeye başlarken ilçenin de cazibe merkezi haline geldiğini görecekler.

GELİŞEN VE ÇEHRESİ DEĞİŞEN GAZİOSMANPAŞA

İstanbul’un orta yerinde, bütün önemli lokasyonlara çok kısa sürede ulaşım imkânı bulunan ilçemiz, gün geçtikçe daha da gelişiyor ve değer kazanıyor. Gaziosmanpaşa’nın, 2023 yılında İstanbul’un tercih edilen 10 ilçesi arasına girmesini hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda, çarpık kentleşmenin tüm örneklerini ortadan kaldırarak, daha güzel ve daha konforlu yeni yapılarla birlikte otoparkları, donatı alanları, eğitim kurumları, hastaneleri, modern işyerleriyle çağdaş ve yaşanabilir bir Gaziosmanpaşa için çalışıyoruz.

Coğrafi konumu ve yapımına başlanan yeni ulaşım hatları nedeniyle İstanbul’un hemen her yerine kolaylıkla ulaşma imkânına sahip Gaziosmanpaşa’nın, tüm dikkatleri üzerine çekerek son dönemde şehrin yükselen değeri haline gelmesi, inanın bizi oldukça memnun ediyor.

SARIGÖL GAZİOSMANPAŞA’NIN SEMBOLÜ OLACAK

Son yıllardaki bu gelişim, büyük yatırımcıların ve inşaat firmalarının da bölgemize yönelmesinin en önemli nedenidir. Bu firmaların bazıları, Gaziosmanpaşa’nın gelecekteki en güzel mimari projelerinin ilk örneklerini ilçemizde inşa etmeye başladılar bile.

Bu anlamda Sarıgöl Kent Konutları da, yenilenen ve güzelleşen Gaziosmanpaşa’nın ve İstanbul’un hak ettiği projelerden biri olacak. Şehrin orta yerinde güvenli ve huzurlu ortak yaşamıyla inşasına başlanan proje, Gaziosmanpaşa’nın yenilenen dokusu içinde yeni ve modern yerleşim birimlerinden biri olacak. Tam donanımlı iç ve dış mimarisiyle nezih, Avrupa’nın en büyük eğlence merkezlerinden Vialand’ın hemen karşısındaki bu çağdaş proje, Gaziosmanpaşa’ya artı değer katacak projelerden biri olacak.

Kaynak: Gaziosmanpaşa Belediyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here