Kentsel Dönüşüm Raporu Kampanyası

Sektörün önde gelen ve ilk firmalarından DİPU Kentsel Dönüşümden 20 Eylül 2016 ile 20 Aralık 2016 tarihleri arasında geçerli olacak olan Kentsel Dönüşüm ve Deprem Risk Raporu Kampanyası ile dayanıksız ve çürük yapı adedini düşürmeyi hedefliyor.

0
2498

Sektörün ilk ve önde gelen firmalarından DİPU Kentsel Dönüşüm firması kentsel dönüşüm sürecinde insanları bilgilendirmek ve ülkedeki Depreme dayanıksız yapı sayısının azalması için bir kampanya daha başlattı.

20 Eylül 2016 ile 20 Aralık 2016 tarihleri arasında geçerli olacak bu kampanya ile başvuru sahipleri binalarının depreme karşı dayanıklı olup olmadığını öğrenebilecekler. Çıkan rapor sonucunda eğer yapıları Depreme dayanıksız çıkarsa diğer maliklerle görüşerek istedikleri ve hazır oldukları zaman Kentsel Dönüşüm sürecine başlayabilecekler. Bu sayede de komşular arasında oluşabilecek sorunların en aza indirilmesi hedeflenmektedir.

Ayrıca aynı bölgede yer alan 2. yapı için başvuru yapılması sonucunda ikinci yapı için %33 indirim yapılacağı açıklandı. Bunlara ek olarak ise KDV oranında da indirim yapan firma KDV’nin %33 kısmını tahsil etmeyeceğini açıkladı.

Kampanya ile ilgili açıklama yapan DİPU İnşaat Proje ve Uygulama Ltd. Şti. firması ve DİPU Kentsel Dönüşüm markası sahibi İnşaat Y. Mühendisi Özcan ÖZ;

“Ülkemizde 1999 depreminden sonra daha çok anlaşılan ve 2012 yılında yayınlanan Kentsel dönüşüm yasası ile hızlanan dayanıksız ve eski yapı stoğu bulunmaktadır. Bu yapıların ivedilikle yıkılması ve yenilenmesi gerekmektedir. Mayıs 2012 tarihinde yürürlüğe giren ancak zaman içinde bir çok değişikliğe uğramış ve neredeyse durma noktasına gelmiş olan kentsel dönüşüm yasası uygulamalarını ve kentsel dönüşüm sürecini hızlandırmak bu ülkedeki tüm yurttaşlarımızın mal, can güvenliği için önemlidir. Ayrıca bir deprem olması durumunda ülkemizin yaşayacağı acılara ek olarak birde maddi kayıplar vardır ki bu ülke ekonomisini de olumsuz etkilemektedir.

ekim-aralik-kampanya2-binada-%33-indirim%33-kdv-indirimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here