Ataşehir İmar Planları Toplantısı

0
2064

Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi tarafından vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen İmar Planları Toplantısında büyük bir ilgi ile karşılaşıldı. Toplantı ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Battal İlgezdi sosyal paylaşım sitesinde şunları yazdı;

 Vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Barbaros ve Yenisahra Mahallelerinin imar planlarıyla ilgili bilgilendirme toplantımızda önemli konuları ele aldık.

Biliyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 1/5000’lik imar planlarına 750 itiraz yapılmıştı. Ekim Ayı’nda yapılacak İBB Meclis toplantısında bu itirazların değerlendirilerek planlara son şeklinin verilmesini umuyoruz. Bu aşama gerçekleşirse biz de ilçe belediyesi olarak 1/1000’lik planları hızla tamamlayacağız.

Bilgilendirme toplantımızda, kararların gecikmemesi için İBB Meclisi nezdinde girişimlerde bulunacak bir komisyon kurulması yönünde karar verildi. Kurulacak komisyonda dernek başkanları, muhtarlar, İBB Meclis Üyeleri, Ak Parti ve CHP İlçe Başkanları ile bazı basın mensuplarının yer alması oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantıda Barbaros ve Yenisahra muhtarlarımız da söz alarak vatandaşlarımızı kurulacak komisyona destek vermeye çağırdılar. Her iki muhtarımıza da katkıları için teşekkür ediyorum. Umuyorum bu süreçte Ak Parti ve CHP İlçe Başkanları da bizlerin yanında olacaklar.

Toplantıda vatandaşlarımıza müteahhitlerle yaptıkları anlaşmalarda mutlaka hukuki danışmanlık almaları yönünde de tavsiyede bulundum. Gelen talepler doğrultusunda Plan İrtibat Ofisi’mizde bir avukat bulundurmaya da söz verdim. Vatandaşlarımız bu ofiste hem arsalarının bulunduğu ada ile ilgili de gelişmeleri öğrenebilecek hem de hukuki ve teknik destek alabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here