Mehmet Özhaseki Kentsel Dönüşüm Açıklaması

0
1668

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki İzmir Belediyesine yaptığı ziyarette kentsel dönüşümün adil ve doğru yapılması durumunda sorunsuz işleyeceğini belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, İzmir Büyükşehir Belediyesinde yaptığı açıklamada İzmir’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ve coğrafi konum ve güzellikleriyle İzmir’in önde gelen şehirlerden olduğunu kaydetti.

Özhaseki, şehircilik, kalkınma ve gelişmenin bir denge içinde götürülmesi gerektiğini belirterek şunları anlattı;

20 yıl kadar belediyecilik yaptım, işin içerisinden geliyorum. Aziz Bey’le belediye başkanlığı döneminden tanışıyoruz. Başkanlığımızla ilgili bir takım temel kararlar alırken bir taraftan da aldığımız bir prensip karar neticesinde bütün şehirlerde tıkanmışlıklar varsa bir takım sorunlar varsa eğer bizimde dokunmakla müdahale edip çözebileceğimiz alanlar varsa onların herbirini de çözüme kavuşturmakta bizim temel prensibimiz haline geldi.

Doğru bir şekilde başlayan kentsel dönüşüm şehre müthiş bir fayda getirir. Arkasından gelecek bütün gelişmeler de doğru bir şekilde gelişir. O nedenle doğru bir planlama yaptık. O sevdiğimiz planı uygulayacağız. Bundan sonra da büyük şehrimizin ilçelerimizin dönüşümüyle ilgili ne kadar projesi varsa bir incelemeyle biraz yardımcı olmaya eğer aksaklıklar varsa çözüm bulmaya iyice niyetliyiz. İhtiyacımız var mı var, bu kentsel dönüşüm doğru yapılırsa adil yapılırsa müthiş bir fayda bizlere sağlar. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak biz üstümüze düşeni yapıyoruz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here