Yıldırım Belediye Başkanı Kentsel Dönüşümü Anlattı.

0
1291

Kentsel dönüşüm çalışmaları öncesinde Yıldırımlıları dinleyerek fikirlerini alan ve gerekli çalışmaları vatandaşların istekleri doğrultusunda şekillendiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Arabayatağı Mahallesi’nde yapılması planlanan dönüşüm öncesinde mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Arabayatağı Spor Kulübü lokalindeki toplantıda vatandaşları en yetkili ağızdan bilgilendiren Başkan Edebali, hem yapısal hem de sosyal dönüşümün Yıldırım için bir seçenek değil zorunluluk olduğunu vurguladı ve bu bilinçle Yıldırım’ın yüzde 33’ünü bu kapsama dahil ettiklerinin altını çizdi.

HAK SAHİPLERİ MAĞDUR EDİLMİYOR DAHA DA KAZANÇLI ÇIKIYOR

Yıllardır maruz kaldığı aşırı göç ve bunun bir sonucu olan plansız yapılaşmanın günümüz Yıldırım’ını ortaya çıkardığını aktaran Başkan Edebali, “İlçemizde senelerdir biriken sorunları bir gün ya da bir ayda çözebilmemiz mümkün değil. Ancak bizler sorunları ve kalıcı çözümleri biliyoruz ve hayata geçirmek için de büyük adımlar atıyoruz. Projelerimizi meslek odalarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın ve şehrimizin dinamiklerinin desteği ile tamamladık. Şimdi teoriyi, pratiğe döküyoruz. Kentsel dönüşümde iki temel önceliğimiz güvenlik ve vatandaş rızası. Dönüşümü planlarken, ilçemizin marka değerini yükseltecek, hemşerilerimizin mutluluğuna katkı sağlayacağız. İnsanlarımızı mağdur etmeyecek, ilçemizi mamur hale getirecek bir dönüşümü hayata geçiriyoruz” dedi.

YILDIRIMLILAR İKİ KERE KAZANACAK

Bursa’nın deprem kuşağında olduğunu hatırlatan Başkan Edebali, “Risk alanı ilan edilen bölgelerimizden başlatacağımız dönüşüm hamlemizi, sosyal donatı alanları, kültür merkezleri, gençlik merkezleri ve spor kompleksleri ile destekleyeceğiz. Hemşerilerimiz bir taraftan güvenli konutlara kavuşurken, diğer taraftan da emlaklarının değeri katlanacak. Dönüşüm sonucunda Yıldırımlılar iki kere kazanacak. 2017 yılı içerisinde Yıldırım’ın birçok bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatacağız. Vatandaşı mağdur etmeden tamamlanacak kentsel dönüşüm bizlerin övünç kaynağı olacak” ifadelerini kullandı. Verdiği bilgilerden dolayı Başkan Edebali’ye teşekkür eden vatandaşlar ise kafalarındaki soruları tek tek sorarak tereddütlerini giderme fırsatı bulduklarını söylediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here