Bağcılar Kentsel Dönüşümün Cazibe Merkezi Oluyor

0
1426

Bağcılar’da, Kentsel Dönüşüm Projesi ilçe sakinlerinin desteğiyle devam ediyor. Bu kapsamda depreme dayanıklı, otoparklı ve asansörlü konutlar inşa etmek için Pınarkent Sitesi’ndeki 172 daireli 6 bloğun yıkımı ilçe sakinlerinin katılımıyla yapıldı. Yıkımı gerçekleştirilen dairelerin yerine depreme dayanıklı toplam 338 daire, 338 araçlık otopark ve 5 bin metrekarelik yeşil alan inşa edilecek.

Son yıllarda 6 metro 2 tramvay hattı ile anılan ve cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen Bağcılar’da, Kentsel Dönüşüm Projeleri ilçe sakinlerinin desteğiyle devam ediyor. Bu kapsamda depreme dayanıklı, otoparklı ve asansörlü konutlar inşa etmek için Pınarkent Sitesi’ndeki 172 dairelik 6 bloğun yıkımı ilçe sakinlerinin katılımıyla yapıldı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, programda yaptığı konuşmada Kentsel Dönüşüm Projesi’nin bilgilendirme, yerinde dönüşüm ilkesi ile yerinde ve zamanında doğru adımlar atılarak, karşılıklı iletişimle devam ettiğini belirtti. Çağırıcı, “Bağcılar’da Kentsel Dönüşüm Projesi için belirlenen temel ilke yerinde dönüşümdür.” dedi. Bağcılar’da 43 bin parsel olduğunu ve bunun 40 binin 500 metrekarenin altında kaldığını hatırlatan Çağırıcı, parsellerin birleştirilerek otoparklı ve asansörlü binalar inşa ettiklerini anlattı.

 “YENİDEN GÜVENİLİR YAŞANABİLİR KONUTLAR İNŞA EDİLİYOR”

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk  ise depreme karşı alınacak en önemli tedbirin dayanıklı konutlar inşa etmek olduğunu belirtti. Bağcılar’ın 40 yıllık serüvene sahip bir ilçe olduğunu ifade eden Çağırıcı, şöyle konuştu. “Oturanların bu konutlarda belirli hatıraları var. Ancak her an karşı karşıya bulunduğumuz bir deprem gerçeği de var. Bu şartlarda yaşayamayız. Proje kapsamında sosyal, donatı yerleri, güzel mekanlar inşa ediliyor.”

“NİCE HATIRALARIM VAR”

Evi proje kapsamında yıkılan site sakinlerinden Arif Kesmez, yıkılan evde birçok hatıraları olduğunu anlattı. 30 yıllık binada üç çocuğunu eşiyle birlikte büyüttüğünü belirten inşaatçı Kesmez, “Çok duygulandım. Ancak, deprem gerçeği var. Binamız dayanıksız. Bu yüzden yıkılıp yeniden yapılması gerekiyordu. İnşallah, inşaat tamamladığında 87 metrekarelik dairemin karşılığında 110 metrekarelik bir daireye sahip olacağım. Depreme dayanıklı, asansörlü, otoparklı ve daha güzel bir sitede yaşayacağız.” diyerek duygularını dile getirdi.

 “ASANSÖRLÜ, OTOPARKLI, DEPREME DAYANIKLI KONUTLAR İNŞA EDİLECEK”

Yıkımı gerçekleştirilen Yenimahalle’deki Pınarkent Sitesi’ndeki 172 daireli 6 bloğun yerine depreme dayanıklı toplam 338 daire, 338 araçlık otopark ve 5 bin metrekarelik yeşil alan inşa edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here