Ünye’de Tarihi An

0
1547

Ünye Belediyesi’nin kentsel dönüşümü çalışmaları kapsamında kentin nefes almasını sağlayacak en önemli çalışmalardan biri olan Rüzgârlı Sokak’ta yıkım çalışmaları tamamlandı.

Ünye’de kentin deniz ile bağlantısını sağlayacak olan ve modern şehircilik anlamında önemli adımlardan biri olan Rüzgârlı Sokakla ilgili kamulaştırma çalışmalarının ardından yıkım aşamasına geçilmişti. Yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından 13 metre genişlikte geniş bir cadde elde edilmiş oldu.

Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “tarihi bir ana şahitlik ediyoruz” dedi. Başkan Çamyar, “Ünye her belediye başkanının hayalindekini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Çınarlık caddesinden aşağıya doğru gelen sokak burada daralıyor, önünde de belediye sineması da burayı tamamen kestiği için kentin denizle bağlantısı mevcut değildi. Ta ki bugüne kadar. Bugün bu çerçevede Rüzgârlı Sokakta ki binalarımız yıkımını gerçekleştirdik.  İş merkezimizin de bitimiyle beraber Çınarlık Caddesi’nden gelen hat sıcak asfalt şekliyle denize kadar bağlanmış olacak” dedi.

“ÜNYEMİZE NEFES ALDIRACAĞIZ DEMİŞTİK”

Seçim döneminde Ünye’ye nefes aldıracaklarını söylediklerini hatırlatan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “bunlardan bir tanesi Tabakhane deresinin kenarında ki yol aksının açılmasıydı. İkincisi burası yani Rüzgârlı Sokaktı. Üçüncüsü ise Toki’nin oradan başlamak suretiyle Şeyh Yunus’a kadar uzanan ve oradan da Sanayiye, Saraçlı ve Hamidiye Mahallelerine inen hatların dağıtılmasıydı. Dolaysıyla şehrimizi biz dikey vaziyette yollarla geleceğe hazırlamanın gayreti içerisindeyiz.

“RÜZGÂRLI SOKAK ESNAFIMIZA VE MÜLK SAHİPLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kente nefes aldıracak en önemli çalışmalardan biri olan Rüzgârlı sokakta ki binaların yıkımı nedeniyle kendilerine yardımcı olan bina sahiplerine ve esnaflara teşekkür eden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Mal canın yongasıdır. Ünye için gerekliyse biz de buradan tahliye oluyoruz diyerek çok önemli bir sorumluluk bilincini yerine getiren vatandaşlarımıza teşekkürü borç biliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here