Nusaybin Yenileniyor.

0
1507

Mardinin Nusaybin ilçesinde terör örgütü pkk tarafından ağır hasar gören ve kullanılmayacak durumda olan evler yıkılmaya başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yeniden yapılandırılıyor. Yıkımlar devam ederken molozların atım işlemleri de devam ediyor.

Kira Yardımları Başlatıldı

Terör olaylarında ağır hasar alan binalarda oturan 8000 malike de mağduriyet yaşamamaları için toplam 100 milyon lira kira yardımları bağlandı.

Sivillerin Geçişleri Yasaklandı

Bölgeye sivillerin girişlerinin yasak olduğu bölgede güvenlik güçleri tarafından bomba araması devam ederken , bulunan bombalar yerinde imha edilmektedir.Terör örgütü pkk tarafından 6181 binaya ağır hasar verilirken , 3512 binada az hasar verildi. Az hasar verilen binalar tadilat işlemleri ile yeniden yapılandırılma çalışmaları devam etmektedir.

Vatandaşlara Soruluyor

Dairelerin nasıl olacağı vatandaşlara sorularak projelendirme yapılacağı açıklaması yapıldı.Öncelikle 3 tip konut projesi düşünülmektedir ve vatandaşların vereceği çok katlı mı yoksa az katlı binaların mı yapılması kararına karşılık projeler çizilecek ve 130, 160 ve 180 metrekarelik dairelerin olacağı projelerde güneş sistemi ile 24 saat kesintisiz sıcak su sağlanması planlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here