Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projeleri

0
1674

Mamak Belediyesi tarafından yürütülen Altınağaç – Karaağaç – Hüseyingazi kentsel dönüşüm projesi ile Gülseren – Anayurt Kentsel Dönüşüm Proje çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Malikler ile anlaşma aşamasında olan ve anlaşılan maliklerin de binaları yıkılarak metruk bina bırakılmıyor.

Altıağaç-Karaağaç ve Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi
575 bin metrekare alanda yapılacak olan ve Altıağaç-Karaağaç ve Hüseyingazi mahallelerini kapsayan projede 5848 konutun çıkacağı projede sosyal donatı alanlarının ve caminin de yenileceği projede tüm maliklerin yüzde 88’i ile anlaşma sağlandığı açıklandı. 1350 gecekondunun 1230 tanesinin yıkıldığı ve geriye kalan 120 gecekondu ile de anlaşma sağlanmaya çalışıldığı bildirildi. 870 konut bulunan proje etabının temeli atıldı ve inşaat çalışmaları devam etmekte. 4450 konut bulunan dev projenin 2. etabı için ihale sürecinin başlatıldığı ve ihale sürecinin de bitmesi durumunda bu konutlarında inşaat çalışmaları başlatılacağı bildirildi. Hiçbir malikin mağdur edilmemesi için çalışan Mamak Belediyesi vatandaşların adına uygulama esasları altında şartnameler çıkardı.
Gülseren – Anayurt Kentsel Yenileme Projesi
440 bin metrekare alanda yapılacak olan ve Anayurt ve Gülseren mahallelerini kapsayan projede 5260 konut,3 adet cami, 2 adet okul, 3 adet ticaret merkezi, 1 adet sağlık tesisi, 2 adet sosyo-kültürel tesis ve ilçe emniyet müdürlüğü
Mahalle konseptinde meydanların yapılacağı 3. etap kapsamında , 1219 konut, 2 adet ticaret merkezi, 1 adet camininde yenileceği projede tüm malikler ile anlaşma sağlandığı açıklandı. 1237 gecekondunun 1177 tanesinin yıkıldığı ve geriye kalan 60 gecekondunun da yıkım çalışmalarının devam ettiği bildirildi. 1. ve 2. etap kapsamında yapımı hızla devam eden 2000 konutun yapımı tamamlanmak üzere olduğu, tamamlanan konutların 366 adeti kura ile sahiplerini buldu.1219 konuttan oluşan 3.etabın inşaat çalışmaları devam ediyor.4.etap kapsamında 447, 5.etap kapsamında da 1594  konutun ihale hazırlıkları devam ediyor Hiçbir malikin mağdur edilmemesi için çalışan Mamak Belediyesi vatandaşların adına uygulama esasları altında şartnameler çıkardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here