Yalova Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başladı

0
1274

 KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANI BAKANLIKÇA ONAYLANDI

Yalova Belediyesi’nin Roman Mahallesi olarak adlandırılan alanla ilgili olarak yapmış olduğu kentsel dönüşüm planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylandı. Planın onaylanmasıyla birlikte Yalova Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arasında projeyle ilgili görüşmelerde başladı.

Yalova Belediyesi tarafından Bağlarbaşı (Roman) Mahallesi’nde yapılması planlanan kentsel dönüşüm ile ilgili olarak çalışmanın ilk ayağı tamamlandı. Kentsel dönüşüm ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilen plan onaylandı. Planın onaylanmasıyla birlikte projenin hayata geçirilmesi amacıyla TOKİ ile görüşmelere başlandı. Konuyla ilgili olarak Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Başkan Yardımcısı Halit Güleç, İmar ve Şehircilik Müdürü Kemal Baş ve Fen İşleri Müdürü Hamit Kutlu bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulundular.

“Hedefimiz kısa vadede projeyi başlatmak”

Önümüzdeki hafta içerisinde TOKİ ile görüşeceklerini belirten Başkan Salman; “Bu proje üzerinde hassasiyetle durduğumuz o bölge için çok önemli bir proje. Bu nedenle biran evvel hayata geçirilmesi arzusundayız. Orta yada uzun vadeli bir planlama değil kısa vadede bir çözüm üretme arzusundayız. Plan Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylandı. İmar Müdürlüğümüzce TOKİ ile görüşmeler başladık. Önümüzdeki hafta randevu alarak bizzat kendim bu konuyla ilgili TOKİ ile görüşeceğim. Hedefimiz en kısa sürede projeyi hayata geçirmek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here