Türkiye’nin Nitelikli Konutlara İhtiyacı Var

0
1273

BAŞKAN SÖZLÜ’YE İLGİ YOĞUNDU

TÜYAP, ÇUFAŞ ve Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve TÜYAP Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen 11. Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri İş ve İnşaat Makineleri Fuarı’na 137 ulusal ve uluslar arası firma katıldı. Fuarda stantları gezen Başkan Sözlü’ye ilgi yoğundu. Stantları gezerken sık sık vatandaşların fotoğraf çekilme talebiyle durdurulan Başkan Sözlü, yaptığı değerlendirmede fuara olan katılımın yüksek olmasının fuarın amacına ulaştığını belirtti.

“ÖNCELİĞİMİZ ŞEHRİ KORUMAK”

Stantların birçoğunu ziyaret eden Başkan Sözlü, inşaat sektörünün günümüz Türkiye’sinde gözde sektörlerden bir tanesi olduğunu vurgularken kentsel dönüşüm konusuna dikkat çekti. Kentsel dönüşümde Adana Büyükşehir Belediyesi olarak yapı müteahhitleri ve vatandaş arasında bir köprü olduklarını ifade eden Başkan Sözlü, Adana’da her zaman için önceliklerinin şehri korumak olduğunu kaydetti.

“VATANDAŞ İLE MÜTEAHHİT ARASINDA KÖPRÜYÜZ”

Stantları ziyaretinde kentsel dönüşüm projelerini inceleyen Başkan Sözlü, Türkiye’de konut sayısından ziyade niteliğin arttırılmasından yana olduğunu belirterek  “Kentsel dönüşüm Türkiye’de moda oldu. Kentsel dönüşümle yalnızca binalar değil aynı zamanda şehirler de yenileniyor. Adana’da belirli noktalarda betonlaşmaya karşı bir duruşumuz var. Yapı müteahhitlerinden, firmalardan da beklentimiz kentin doğal dengesini bozmadan, yeşili koruyarak, hak sahiplerini de mağdur etmeden hareket etmeleridir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here