Malatya Büyükşehir Belediyesi İmar Barışı İçin Evraklarını Hazırladı.

0
2648

İmar Barışı”ndan faydalanmak isteyen vatandaşların kolay, hatasız ve anlaşılabilir bir şekilde başvurularını yapabilmeleri için Malatya Büyükşehir Belediyesi, gerekli belgeleri hazırlayarak Taştepe Bölgesindeki hak sahiplerine teslim etti.

Kaçak yapılarla ilgili yaşanan olumsuzlukların ortadan kaldırılması amacıyla başlatılan uygulamada vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla çalışmalar yürüten Malatya Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, Taştepe Mahallesinde bulunan 132 adet ruhsatsız yapı sahibinin yapı kayıt belgesi başvurusu yapabilmesi için gerekli evrakları hazırlayarak hak sahiplerine dağıttı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Taştepe Çok Amaçlı Sosyal Tesisinde belge dağıtım programı düzenlendi.  Düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Memiş Avunduk, Taştepe Mahalle Muhtarı Mehmet Kılınç ile belge alacak 132 hak sahibi katıldı.

Yıllardır çözülemeyen bir sorunun imar barışı ile çözüleceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat yaptığı konuşmada, “Devletimiz İmar Barışı ile yıllardan beri ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan ruhsatsız yapıların ruhsatlandırılması amacıyla imar barışı uygulamasını hayata geçirdi.  Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerde vatandaşların imar barışından faydalanabilmesi için gerekli çalışmaları yaparak, vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştıracak adımlar atıyoruz. Bu sorun sadece Taştepe bölgemizin sorunu değildir. Malatya’da birçok bölgemizde aynı sorun bulunmakta. Zaman içerisinde bu bölgelerin tamamen yenilenmesi gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli çalışmaları yapmaktayız. Malatya hepimizin evi, bu şehir bizim.

Bu bölgemizin en önemli sorunlarından biri tapu sorunu idi. İnşallah bu sorunun çözümü için gerekli adımları atıyoruz. Bugün burada arkadaşlarımız tarafından üzerinde ev olan 132 arsanın üzerindeki yapıların fotoğrafları çekilerek yapı ölçümleri yapıldı. Gerekli bilgi ve belgelerin tamamlandığı dosyaları sizlere teslim ediyoruz. Bu hazırlanan belgelerle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne müracaatınızı yapacaksınız. İnşallah Yapı Kayıt Belgelerinizi Eylül ayı içerisinde almış olacaksınız” dedi.

Mahalle Muhtarından Teşekkür

Taştepe Mahalle Muhtarı Kılınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı mahallelerinde görmekten mutlu olduklarını belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine mahallelimizin imar barışından faydalanmak için gerekli belgelerin hazırlanmasında göstermiş oldukları yardımlardan dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah mahallemize daha güzel hizmetler gelecektir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan bilgi ve belgelerin yer aldığı dosyalar hak sahiplerine dağıtıldı.

Kaynak: yenimalatyahaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here